Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson MY STORIES

» 06.01.2013 w Projekty

Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson MY STORIES

Tartysta angażowany przez Janusza Muniaka, Jarka Śmietanę, Leszka Kułakowskiego, Laboratorium – kultową grupę w historii polskiego jazzrocka – I wielu innych, szerszej publiczności znany dotychczas głównie jako wyśmienity I oryginalny drummer I przeszkadzajkarz w projektach Nigella Kennedy’ego, Kroke, Edyty Geppert (Złota Płyta w 2010r.), zdobywca pierwszych nagród podczas konkursów jazzowych, pokazuje dziś pełnię swych muzycznych możliwości, i to z niezaprzeczalnym sukcesem.

Płyta TOMEK GROCHOT QUINTET featuring EDDIE HENDERSON pt. „MY STORIES” – w całości złożona
z autorskich kompozycji – nareszcie w pełni dobywa z cienia wielki talent, niezwykłą muzyczną wrażliwość i wyobraźnię Tomka Grochota. Album „My Stories” nagrany – obok amerykańskiej gwiazdy EDDIEGO HENDERSONA (tp, flgh) – z pierwszoplanowymi muzykami Polskiej sceny jazzowej: ADAMEM PIERONCZYKIEM (as,ts), DOMINIKIEM WANIĄ (p) i ROBERTEM KUBISZYNEM (b) zadziwił środowisko jazzu, zdobywając natychmiast wielkie uznanie. Płyta „My Stories” otrzymała doskonałą, 5-gwiazdkową recenzję w najważniejszym, opiniotwórczym polskim magazynie jazzowym JAZZ FORUM. Pojawia się też coraz więcej entuzjastycznych opinii w muzycznych portalach internetowych.

TOMEK GROCHOT QUINTET z programem z albumu „My Stories” wystąpił m.in. na LOTOS JAZZ FESTIWAL 13. BIELSKIEJ ZADYMCE JAZZOWEJ, gdzie z udziałem EDDIEGO HENDERSONA oraz MACIEJA SIKAŁY zagrał jednego wieczora z JOSHUA REDMAN TRIO. Przez kilka miesięcy od chwili wydania płyty w 2010 r. Tomek Grochot Quintet został już entuzjastycznie przyjęty także na kilku innych ważnych polskich festiwalach jazzowych, m.in. „Memorial to Miles” Targi Kielce Jazz Festival a ostatnio na Zaduszkach Jazzowych w Chicago i w Filharmonii Narodowej w Mińsku.

Podczas koncertu z udziałem światowej sławy trębacza z Nowego Jorku Eddiego Hendersona muzycy prezentują pełny materiał z płyty, a jest to oryginalna, pełna emocji muzyka w interpretacji znakomitych jazzmanów o wielkiej muzycznej wyobraźni i bogatym doświadczeniu. Porusza zarówno koneserów, jak i mniej wytrawnych wielbicieli jazzu.

Album mona kupić nie wychodząc z domu na przykład tutaj

Koncerty możliwe są w składach:

1. Eddie Henderson/ Maciej Sikała/ Dominik Wania/ Robert Kubiszyn lub Max Mucha/ Tomek Grochot – konieczność dużego wyprzedzenia przy rezerwacji

2. Maciej Sikała/ Dominik Mietła lub Tomasz Nowak/ Dominik Wania/ Max Mucha/ Tomek Grochot

3. Dominik Mietła/ Vitaliy Ivanov lub Szymon Kamykowski/ Dominik Wania/Max Mucha/ Tomek Grochot


Szczegóły do indywidualnego uzgodnienia.

Pobierz rider techniczny

JAZZ_FORUM_recenzja_My_Stories

Posłuchaj: Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson | Szczęście w niepewności | from My Stories

'